Z radością informujemy, że współpraca pomiędzy Polską a Republiką Południowej Afryki, zapoczątkowana w Youngstown State University w stanie Ohio (USA), zaowocowała pierwszą publikacją na temat wykrywania pęknięć w obiektach metalowych wytwarzanych metodą wytwarzania przyrostowego. W badaniach wykorzystano sieci neuronowe do analizy obrazów z mikrotomografii komputerowej.
Takie badania mają niezwykle istotne znaczenie, ponieważ przyczyniają się do zwiększania skuteczności i niezawodności nowoczesnych technologii produkcyjnych. Zastosowanie sztucznej inteligencji, a w szczególności sieci neuronowych, pozwala na szybsze i dokładniejsze wykrywanie defektów, co ma kluczowe znaczenie w takich dziedzinach jak lotnictwo, medycyna czy motoryzacja.
Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Development of AI Crack Segmentation Models for Additive Manufacturing„, która ukazała się w czasopiśmie Tomography of Materials and Structures wydawnictwa Elsevier.
Gratulacje dla członków zespołu: Tebogo L., Christine Steenkamp, Agnieszka Chmielewska-Wysocka, Bartlomiej Wysocki, Ph.D. Eng. i Anton Du Plessis. Co więcej, nasz międzynarodowy zespół przygotowuje już kolejną publikację na ten temat!