More forecasts: Weather forecast Warsaw 30 days
Przejdź do treści

Seminarium IV – Projekt ProME: pokaz systemu i perspektywy kontynuacji

27.04.2021

Seminarium odbyło się 27 kwietnia 2021 o godzinie 16:30.

Czwarte seminarium „Prognostyczne Modelowanie Epidemii COVID-19 (ProME)” poświęcone jest prezentacji systemu z punktu widzenia użytkowników. Funkcjonalności ProME to, między innymi, możliwość symulacji scenariuszy, które demonstrują efekty wprowadzenia wybranych ograniczeń i obostrzeń. System gotowy jest do symulacji również w przypadku pojawienia się następnych mutacji wirusa.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności, które są istotne dzisiaj, to modelowanie przeniesienia procedur medycznych do innych miejscowości i placówek. Aby uniknąć “fali tsunami” w ochronie zdrowia, należy niezwłocznie wdrożyć proces powrotu do realizacji zabiegów w trybie sprzed pandemii. Dzięki systemowi ProME wiemy, na przykładzie urologii, że należy zwiększyć wydajność prowadzonych zabiegów o co najmniej o 20%, aby nadrobić zaległości, które powstały w czasie pandemii COVID-19.

System może zostać wykorzystany również do wspierania zarządzania procesem szczepień oraz oceny skuteczności konkretnej szczepionki. To, jak ProME zostanie wykorzystane oraz w którym będzie kierunku rozwijane, zależy od władzy. Możliwości systemu, jego interface oraz funkcjonalności można zobaczyć podczas seminarium ProME.

  1. Damian Krawiec, Adrian Kawalec – Pokaz systemu ProME: klient webowy (25 min.)
  2. Dr n. med. inż. Piotr Regulski – Pokaz systemu ProME: wizualizacje VisNow (25 min.)
  3. Michał Iwański – Infrastruktura obliczeniowa na potrzeby modelowania (25 min.)
  4. Prof. dr hab. Marek Niezgódka – Podsumowanie i uwagi o kontynuacji projektu ProME (15 min.)

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo.